چرا ن زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت ندارند؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبا نگاهی منصفانه  به جامعه ارزهای رمز گذاری شده، هم بخش دنیای واقعی و خارج از نت آن و هم بخش آنلاین آن، می توان گفت که اکثر مشارکت کنندگان در این عرصه  آقایان هستند. در بررسی که اخیرا  بر روی ۲۰۰۰ فرد آمریکایی که در عرصه بیت کوین فعالیت ها دارند، صورت گرفته، این تفکیک جنسیتی به وضوح قابل احساس است. در واقع داده های تحلیلی گوگل تخمین زده است که ن کمتر از ۴% کاربران را تشکیل می دهند. سوال این است، چرا؟

به باشگاه پسران خوش آمدید!

news.Bitcoin در اوایل هفته گذشته چنین گزارش داده است:

در پنج سال آینده تعداد افرادیکه در عرصه بیت کوین فعالیت خواهند داشت دو برابر بیشتر از مردانی که در حال حاضر بیت کوین در اختیار دارند و پنج برابر بیشتر از نی که بیت کوین خریداری می کنند خواهند بود. مردان همچنین نسبت به بیت کوین نگرش مثبت تری دارند (۱۷% در مقابل ۷%).

چرا ن زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت ندارند؟

صنایع فناوری ذاتا تحت سلطه مردان قرار دارد به این دلیل که مردان از دوران نوجوانی با ابزار و آلات مکانیکی آشنا می شوند. بنابراین تنها ۱۶% از دانش آموختگان علوم رایانه ن هستند. علیرغم ابتکاراتی که برای ترغیب دختران به این برنامه ها طراحی شده است، در ۱۰ سال اخیر در بریتانیا تعداد دانش آموختگان علوم رایانه میان خانمها کاهش داشته است. همچنان که جیمز دیمور، مهندس اخراج شده گوگل، نیز در سال جاری به این نکته اشاره داشته است، سایر دلایل در مورد عدم حضور ن در عرصه فناوری بسیار بحث برانگیز است.

مردان و بیت کوین

بیت کوین در اوایل پیدایش خود همانند غرب وحشی بود که خاطراتی از طلوعِ اینترنت، یکی دیگر از قطعه های فناوری که اولین ابداع کنندگان و پذیرندگان آن مردان بودند، را به خاطر می آورد. از آن زمان به بعد افراد برای بهره وری کامل از وب نیاز به درجه ای از دانش تکنیکی داشتند و امروز همین امر در مورد بیت کوین نیز صادق است. با وجودی که تجربه کاربری بیت کوین به لطف توسعه لایه های کاربردی بهبود یافته، اما داستانهای هشدار دهنده در مورد از دست رفتن کلیدهای خصوصی، ارسال کوین ها به آدرس اشتباه و اقدامات انه و از این دست وقایع ناخوشایند که حتی ممکن است افراد با تجربه را نیز درگیر کند، هنوز بسیار زیاد است.
برای تازه واردین چیزهایی بسیاری وجود دارند که بیاموزند. اما آنچه آنها قرار است یاد بگیرند محدودیت هایی که در مورد بیت کوین وجود دارد و ادعاهای رقابتی درباره درستی و صحت این شبکه نیست. اگر پذیرندگان و استفاده کنندگان  اولیه بیت کوین از صنایعی آمده بودند که از لحاظ تاریخی مردان بر آن سلطه دارند، ممکن است پذیرندگان و استفاده کنندگان آینده از هوش و درک چندانی در زمینه فناوری برخوردار نباشند. از این پس تازه واردین هر دو جنسیت با کوهی از دانش روبرو خواهند شد که لازم است از آن بالا بروند.

چرا بیت کوین به مشارکت بیشتر ن نیاز دارد؟

لازم نیست به این نکته اشاره شود که اگر بیت کوین که از جامعیت بیشتری برخوردار شود، بهتر می تواند عمل کند.
عرصه ارزهای رمزگذاری شده چندان نیازی به گوناگونی و تنوع ندارد. اما اگر آنچنان که باید به رسمیت شناخته شود، نیاز به جلب حمایت همه افراد دارد.  اگر نیمی از جمعیت نادیده گرفته شود، بیت کوین به سختی می تواند بعنوان یک سیستم ذخیره و پرداخت جهانی مورد پذیرش واقع شود. با وجودیکه هیچکس مانع مشارکت ن در شبکه های بیت کوین نشده اما خیلی هم مورد ترغیب و تشویق قرار نگرفته اند. باید به افرادی همچون ریحان لوئیس(Rhian Lewis) و پیج فریمن(Paige Freeman) برای سازماندهی انجمن ن در بیت کوین در لندن و سانفرانسیسکو ارزش بیشتری داده شود ولی متاسفانه این استثنائات(۲ فرد یاد شده) تنها این نکته را به ما یاداوری میکند که ما در یک باشگاه پسرانه هستیم.

تغییر وضعیت قطعا مستلزم اقداماتی در زمینه های ذیل می باشد:

رفتار: اگر فرهنگ غالب “دره سیلی”(Silicon Valley) مرد برتر پندار باشد، چگونه می توان بیت کوین را با ویژگی های فردی همچون شجاعت، شهامت و لجاجت و اتکا به خود بودن توصیف کرد؟
تصور اشتباه هانتر اس تامپسون(Hunter S Thompson) بدین گونه است:

بیت کوین یک پدیده ظالمانه و سطحی است، یک راه فرارِ دم دستی که سارقان و ان از طریق آن می توانند آزادانه به کار خود بپردازند، اما مردان خوب همچون یک سگ در این راه جان خود را از دست می دهند. این یکی از جنبه های منفی بیت کوین است.

جامعه ارزهای رمزگذاری شده جذاب به بنظر می رسد، اما همچنین رفتارهای خودستایانه و وهم آور و خطرناکی نیز در آن دیده می شود. چرا کسی باید بخواهد که به چنین جامعه ای ملحق شود؟

چرا ن زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت ندارند؟

شاید مسائلی همچون off-chain scaling و Merkle roots ممکن است بتواند بیت کوین را در اذهان عمومی دارای نگرشی مثبت و روشن کند، اما این شیوه برقراری ارتباط، کاربر پسندد بودن(user-friendliness)، انگیزش کاربران است که درهای بیت کوین را بروی همه افراد می گشاید.
هنوز می توان برای دست یابی ن به بیت کوین و افزایش سطح آگاهی آنها و چگونگی سود رسانی به آنها اقداماتی انجام داد. این چیزی است که هر کسی در جامعه ارزهای رمزگذاری شده می تواند آنرا به بهترین شکل ممکن انجام دهد. راه های بسیاری برای آموزش بیت کوین به افراد بدون متهم کردن آنها به رفتارهای مردانه وجود دارد.

ن فقط بدنبال چیزهای لطیف و صورتی نیستند

ن (علیرغم آنچه توسعه دهندگان Womencoin فکر می کنند) فقط بدنبال چیزهای لطیف و اعلی نیستند بلکه آنها خواهان محصولاتی هستند که برایشان جذابیت و گیرایی مطابق با سلیقه شان داشته باشد.

وبسایتهای بیمه، فروشگاه های خرده فروشی، کازینوها و اپلیکیشن های رسانه های اجتماعی وجود دارد که مختص ن هستند. هنگامیکه بیت کوین شروع به تامین نیازهای ن کند و محصولاتی ارائه نماید که بتواند به زندگی آنها ارزش بخشد، آنگاه می توان گفت که پیشرفت حاصل خواهد شد.توکن ها برنامه های مختص ن می تواند کمی کمک کننده باشد.
اگر این دلایل تساوی گرایانه نتواند توسعه دهندگان را به تامین نیازهای ن وا دارد، انگیزه های مالی قطعا می تواند آنها را برانگیزد. تعداد بسیاری از مادران، خواهران، دوستان و همکاران وجود دارد که دارای درآمد بالا بوده و نسبت به هر چیز در اینترنت علاقه دارند. این برای هر کسی که بتواند ن را وارد مسیر بیت کوین کرده و بیت کوین را در زندگی روزمره آنها جای دهد، می تواند یک فرصت عالی جهت کسب و کار باشد.
بیت کوین فوق العاده است. آن کنترل مالی دولت ها را حذف می کند و حفظ حریم خصوصی را بالا می برد و آزادی مالی به افراد می بخشد. و این چیزی است که هر زن و مردی در این سیاره سزاوار تجربه آن هستند.

 

 

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا مشارکت ن می تواند تحولی در اقبال عمومی و همه گیر شدن ارزهای دیجیتال ایجاد کند؟ آیا در حال حاضر این صنعت به سادگی کارت ها بانکی هستند تا افراد غیر متخصص را به خود جلب کند؟ آیا در کنار نظریه ورود ن به این عرصه، مسیر برای افزایش حضور وجود دارد؟ چه راه هایی برای غلبه بر مشکلاتی که در حال حاضر برای یادگیری و استفاده آسان وجود دارد؟ نظرات و ایده های خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: news.bitcoin

چرا ن زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت ندارند؟


ارز دیجیتال
ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://btciranian.rozblog.com/post/298
  • کلمات کلیدی: کوین ,ن ,وجود ,مردان ,افراد ,تواند ,وجود دارد ,ارزهای دیجیتال ,نیازهای ن ,تامین نیازهای ,مختص ن ,دیجیتال فعالیت ندارند؟ ,ارزهای دیجیتا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل